Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Zestig miljoen jaar borrelen[e-boek e-boek]

Een korte geschiedenis

Jeroen Derks

Zestig miljoen jaar borrelen
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 20,75
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789024467907
Auteur(s) : Jeroen Derks
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geschiedenis
Thema : Geschiedenis
Uitgever : Boom
Verschenen : Februari 2025
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 176
Beschrijving

Wat gebeurde er toen de mens voor het eerst alcohol proefde? Wanneer is de allereerste alcoholhoudende drank genuttigd, en waarom? Welke rol speelt drank in de evolutie van de mens? En als alcohol alleen maar slecht voor ons is, waarom drinken we dan nog steeds?

Het verhaal van de mens en diens relatie tot alcohol start in de oerbossen van het Krijt, waar onze voorouders gefermenteerd fruit aten. We vinden drankgebruik terug in abstracte prehistorische kunst en treffen er sporen van aan bij sjamanen en de eerste goden. Een zoektocht naar de vroegste samenlevingen in onder andere Mesopotamië, Egypte, Griekenland, China en Amerika brengt ons naar de eerste dorpskroegen met de bijbehorende sterke verhalen.

In Zestig miljoen jaar borrelen. Een korte geschiedenis maakt Jeroen Derks inzichtelijk waarom wij mensen nooit meer zijn gestopt met drinken, alle pogingen tot drooglegging en de bekende negatieve effecten ten spijt.

Jeroen Derks (1983) is wetenschappelijk programmeur bij het Max Planck Instituut voor Psycholinguïstiek, schrijver en kunstenaar. Eerder publiceerde hij De illusie van drank. Een prikkelend perspectief op proeven, waarin hij zich afvraagt wat smaak is en wat deze persoonlijk maakt.

Velden met een * zijn verplicht