Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De verschrikking van de nacht[e-boek e-boek]

ooggetuigen van de Slag om Arnhem

Tony Sheldon

De verschrikking van de nacht
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 10,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789401903967
Auteur(s) : Tony Sheldon
Taal : Nederlands
Onderwerp : Waargebeurde verhalen
Thema : Waargebeurde verhalen: algemeen
Uitgever : Kosmos Uitgevers
Verschenen : April 2015
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 385
Beschrijving

Als je veilige thuis plotseling verandert in een slagveld

Tineke Coebergh was zes jaar oud toen zij en haar familie - voor hun eigen veiligheid - door Johnny Watson werden gesommeerd hun huis te verlaten. Watson was een van de 10.000 Britse parachutisten die in 1944 ten noorden van de Rijn waren geland met het doel zich via Arnhem een weg te banen naar Duitsland. Ondanks de negen dagen durende hevige gevechten tussen de Britten en de Duitsers lukte dat niet. Al die tijd zaten duizenden burgers als ratten in de val. Zij werden ongewild ooggetuige van de Slag om Arnhem.

De ontmoeting tussen Watson en de zesjarige Tineke - die in 2009 nog eens contact met elkaar hadden - is een van de tientallen verhalen die Tony Sheldon heeft opgetekend tijdens de meer dan zeventig interviews die hij de afgelopen tien jaar hield met met Nederlandse ooggetuigen van de Slag om Arnhem. Ongewone verhalen over gewone mensen. Over wat zij voelden, wie ze verloren, hoe zij overleefden en hoe deze bange dagen een stempel drukten op de rest van hun leven.

De Britse schrijver/historicus Tony Sheldon woont ruim twintig jaar in Nederland. De afgelopen tien jaar heeft hij meer dan zeventig interviews gehouden met mensen die de Slag om Arnhem - vaak als kind of als jongvolwassene - hebben meegemaakt. Op basis van hun verhalen en ander bronmateriaal, waaronder dagboekfragmenten, kwam De verschrikking van de nacht tot stand.

Velden met een * zijn verplicht