Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Stap voor stap naar procesverbetering met (Lean) Six Sigma[e-boek e-boek]

De DMAIC-methode

R.J.M.M. van der Does; J. de Mast; B.A. Lameijer; J. Lokkerbol

Stap voor stap naar procesverbetering met (Lean) Six Sigma
Dit is een PDF PDF e-boek
Prijs: € 34,83
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Let op: dit is een PDF PDF e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789401813167
Auteur(s) : R.J.M.M. van der Does; J. de Mast; B.A. Lameijer; J. Lokkerbol
Taal : Nederlands
Onderwerp : Informatica & management
Thema :
Uitgever : Van Haren Publishing
Verschenen : September 2025
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Beschrijving

'Stap voor stap naar procesverbetering met (Lean) Six Sigma: de DMAIC-methode

(Lean) Six Sigma is de culminatie van ontwikkelingen in procesverbetering in de vorige eeuw. Met behulp van een uniforme en vrij strikte aanpak wordt systematisch gewerkt aan het oplossen van chronische problemen in organisaties. Het belichaamt wetenschappelijke inzichten over onderzoeksmethodologie, management en economie. In deze eeuw is het niet meer voldoende een goede vakman te zijn. Professionals hebben analysevaardigheden nodig voor rationeel beslissen en probleemoplossen. Ook dient de professional kennis te hebben in de mogelijkheden die kunstmatige intelligentie biedt in dit kader.
Voor het uitvoeren van verbeterprojecten biedt (Lean) Six Sigma de zogenaamde DMAIC-methodiek, die uitgebreid wordt behandeld. De projectleiders worden in dit boek aangeduid als Green of Black Belts.
Dit boek is van belang voor managers die overwegen om (Lean) Six Sigma te implementeren in hun organisatie. Verder is dit boek van belang voor potentiële projectleiders die zich willen oriënteren op de verbetermethode. Tot slot dient dit boek als praktische handleiding voor de Green of Black Belts.

Alle auteurs van dit boek zijn of waren verbonden aan het Instituut voor Bedrijfs- en Industriële Statistiek (IBIS UvA). IBIS UvA is een aan de Universiteit van Amsterdam verbonden instituut dat dertig jaar geleden begonnen is met het opleiden van Six Sigma Green en Black Belts. Begin van deze eeuw was het instituut marktleider in het opleiden van Green en Black Belts op het gebied van Lean Six Sigma. Vele duizenden belts zijn opgeleid in de DMAIC-methodologie. Vanuit zijn deskundigheid op dit gebied heeft IBIS UvA ook bijgedragen aan de verbetering van de bedrijfsprocessen van zijn klanten in de industrie, gezondheidszorg en dienstverlening. Als aan de Universiteit van Amsterdam verbonden instituut speelt IBIS UvA daarnaast een voortrekkersrol in het wetenschappelijk onderzoek in de industriële statistiek en de DMAIC-methodologie. De wisselwerking tussen onderzoek en de toepassing ervan in het bedrijfsleven is de spil van het instituut.'

Velden met een * zijn verplicht